CEYD-A'yı Tanıdıklarınıza Haberdar Edin

CEYD-A’ nın yeni sürümü ile birlikte kullanıcılar, komutlar içinde kaybolmayıp yapılan yönlendirmeler ile daha çok fayda sağlayacaklar. Yeni sürüm bugün devreye girdi. CEYD-A yı Google Play Market üzerinden güncellemeniz yeterli.
1) CEYD-A, sesinizi yanlış anladıysa sağda bulunan kalp atışı efektli tuşa bastığınızda konuşmanıza benzer alternatif algılamalar sunacak. Bu alternatifler chips (fişler) denilen uzun ve küçük butonlar üzerinde gösterilecek ve üzerine bastığınızda ilgili komut çalışacak.

2) Aldığınız sonuçlar sonrası CEYD-A, ilişkili komut alternatiflerini yine fişler üzerinde sunacak. Bunların üzerine bastığınızda bu komutları çalıştıracak, hatta basılan komutun parametre ihtiyacı var ise sizden parametresini isteyerek komutu çalıştıracak. Bu şekilde CEYD-A nın benzer ilgili komutları bulan yapay zekası da ön plana çıkıp kullanıcının hizmetine sunulacak.
     

Kategoriler: HaberlerÖzellikler

Cenker Sisman

1971 yılında doğan Cenker Sisman, Saint-Joseph lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümün yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Savaş Köse ile beraber yazdığı ‘Parallel Implementation of The Hough Transformation’ çalışması SCI’99/ISAS’99 da yayınlandı. Yazdığı uzaktan bilgisayar kontrol uygulaması ‘Panda Future Connection’ Bimeks 1998 En İyi Yazılım – Mansiyon ödülünü aldı. Diğer programları olan WinPerfect, CleanDisk, VideoCapture, FTPExplorer, CardReader ve Multi-Email Sender uygulamaları zaman zaman yurtdışındaki medyalarda yayınlandı ve çeşitli otoriteler tarafından ödüller aldı.

Bir Cevap Yazın

Benzer yazılar

Haberler

Webrazzi: Sesli Asistan CEYD-A, API’sini ve web sürümünü yayınladı

CEYD-A'yı Tanıdıklarınıza Haberdar EdinSesli Asistan CEYD-A, API’sini ve web sürümünü yayınladı 21 Eylül 2017 tarihinde Fırat Demirel paylaştı Türkçe geliştirilen sanal asistan CEYD-A (Android), yeni özellikleriyle büyümeye devam ediyor. CEYD-A’nın duygusal tepkiler de vermeye başladığını 1,5 yıl kadar önce paylaşmıştık. Daha fazlasını oku…

Haberler

Dünyanın İlk MQTT Destekli Akıllı Asistanı: CEYD-A

CEYD-A'yı Tanıdıklarınıza Haberdar Edin Sayın Muharrem Taç’ın hazırladığı bu videoda, Sonoff’a kendi MQTT sunucusuna bağlanan yazılımı göndererek CEYD-A’nın MQTT desteği ile çalışması sağlandı. CEYD-A’nın MQTT yeteneklerini kullanmak için komut ekleme menüsünden aşağıdakine benzer bir CEYD Daha fazlasını oku…

Genel

Sayılarla CEYD-A

CEYD-A'yı Tanıdıklarınıza Haberdar EdinCEYD-A nın günden güne yükselişini sayılarla ifade eden görsel bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.