CEYD-A'yı Tanıdıklarınıza Haberdar Edin

Yüzde yüz yerli bir sesli asistan olan CEYD-A, Siri ve Cortana gibi rakiplerine meydan okuyor. Sesli asistan ile Türkçe komutlarla yüzlerce farklı işlevi yerine getirebilmek mümkün.

06.09.2016 / 13:00


Sesli asistanlar, akıllı telefonlarımızı daha işlevsel kılan ve hayatımızı kolaylaştıran yegane teknolojilerden biri.Günümüzde Apple‘ın Siri’si, Google‘ın Google Now‘ı ve Microsoft‘unCortana‘sı gibi birçok sesli asistan yaygın bir biçimde kullanılabiliyor.Peki size bunlar haricinde Cenker Şişman tarafından geliştirilen yerli bir sesli asistanımızın daha olduğunu söylesek?

Yerli Siri CEYD-A

Bilgisayar yüksek mühendisi Cenker Şişman tarafından geliştirilen ve dolayısıyla tamamen Türkçe bir şekilde karşımıza çıkan CEYD-A sesli asistanı, Siri gibi dev rakiplere kafa tutabilecek kadar iyi bir yazılım.

Google Play Store’da ücretsiz bir şekilde yer alan CEYD-A asistanı, binlerce farklı komutu algılayabiliyor ve aldığı komutları yerine getirebiliyor.

16-09/06/img_55f7323ac5f61.png

Sesli asistan ise sesli aramalar yapmak, gelen çağrıyı yanıtlamak veya reddetmek, sesle mesaj atmak, trafik yoğunluğunu öğrenmek,  resmi tatil ve bayramların sorgulanması gibi binlerce farklı işlev için kullanılabiliyor.

Google Play Store’da 22.000′den fazla oy alan ve 4.4 puan ortalaması bulunan CEYD-A sesli asistanını mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Kaynak: http://shiftdelete.net/siriye-turk-rakip-ceyd-a-75107

Kategoriler: Tanıtım

Cenker Sisman

1971 yılında doğan Cenker Sisman, Saint-Joseph lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümün yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Savaş Köse ile beraber yazdığı ‘Parallel Implementation of The Hough Transformation’ çalışması SCI’99/ISAS’99 da yayınlandı. Yazdığı uzaktan bilgisayar kontrol uygulaması ‘Panda Future Connection’ Bimeks 1998 En İyi Yazılım – Mansiyon ödülünü aldı. Diğer programları olan WinPerfect, CleanDisk, VideoCapture, FTPExplorer, CardReader ve Multi-Email Sender uygulamaları zaman zaman yurtdışındaki medyalarda yayınlandı ve çeşitli otoriteler tarafından ödüller aldı.

Bir Cevap Yazın

Benzer yazılar

Tanıtım

CEYD-A ile Neler Yapabilirsiniz ?

CEYD-A'yı Tanıdıklarınıza Haberdar EdinAşağıda CEYD-A ile yapabileceklerinizin sadece bir özeti bulunmakta: Telefon işlemleri Sesle telefon araması yapmak  (KİŞİ İSMİ) ARA Gelen cagriyi seslenerek yanıtlamak (AÇ ve KAPAT komutları) Gelen çağrıların kimden geldiginin CEYD-A tarafından sesle soylenmesi Daha fazlasını oku…

Haberler

Gülse, Samantha , Siri, Ceyda…

CEYD-A'yı Tanıdıklarınıza Haberdar Edin Gülse, Samantha , Siri, Ceyda… 17.04.2015 Cuma Dört kadın bunlar. Aralarında tek ele geleni canlı canlı tutulanabileni Gülse (Birsel). Gülse, Sementha, Siri, Ceyda… Dört kadın bunlar. Aralarında tek ele geleni canlı Daha fazlasını oku…

Haberler

Webtekno: CEYD-A, Cortana ve Google Now’a Rakip Olacak

CEYD-A'yı Tanıdıklarınıza Haberdar Edin Siri, Cortana ve Google Now’dan sonra Türkiye’deki sanal asistan açığını fark eden Cenker Şişman, CEYD-A isimli bir asistan geliştirdi. CEYD-A diğer sanal asistanların yapabildiği birçok temel komutu kolaylıkla uygulayabiliyor. İki farklı Daha fazlasını oku…